Za projektem stojí ženy

Lilia, Petra, Veronika a Michaela

Když se žena rozhodne jít "s kůží na trh" a začne být vidět, zpravidla se časem setká s hejty, které jsou velmi specifické, útočí na intimní témata, jako je tělo, sexualita nebo mateřství.

Namísto toho stěžovat si a setrvávat ve frustraci z dění kolem, rozhodla se Lilia na podzim 2020 vytvořit projekt vzájemné ženské podpory. Oslovila Petru, která vymyslela trefný název, a začala projekt koordinovat. Coby spolumoderátorky se pustily do rozhovorů se ženami z různých oborů a ptaly se jich na jejich zkušenosti, strategie a tipy týkající se veřejného prostoru.

Veronika naše hostky natáčí, stříhá videa a stará se o obsah webu a Michaela o ně pečuje během natáčení, pořizuje backstage fotografie a spravuje sociální sítě.

Lilia Khousnoutdinova

Zakladatelka a spolumoderátorka
Lilia je publicistka, studovala historii na Oxfordu, gender na LSE, zabývá se ceremoniemi a rituály, je zakladatelkou značky Ecstatic Fashion. Lilia je také dula a podporuje ženy napříč společností celou řadou aktivit.

Petra Schwarz Koutská

Koordinátorka a spolumoderátorka
Petra vystudovala bezpečnostní studia a žurnalistiku, pracovala jako bezpečnostní analytička a momentálně působí jako komunikační manažerka ve veřejném sektoru. Projela světadíl v obytném voze, spolu s mužem a dvěma dcerami. Věnuje se publicistice.
veronika_hejnova

Veronika Hejnová

Natáčení a střih videí, provoz webu
Veronika Hejnová vystudovala obor Biotechnologie rostlin na MZLU v Brně, ale po studiích se během mateřské dovolené s druhým synem postupně začala více a více věnovat svému koníčku - natáčení. V současné době spolupracuje více než dva roky na projektech Lilie Khousnoutdinové, kde má na starosti natáčení a střih veškerého videomateriálu, provoz online vzdělávacích programů a Ecstatic Clubu.

Michaela Cásková

Produkční, foto, sociální sítě
Michaela je vystudovaná historička dějin umění a absolventka české filologie. V současné době se zabývá produkční a redaktorskou činností. Aktivně pracuje na charitativně-edukativních projektech Lilie Khousnoutdinové. Vedle mediální činnosti se věnuje hudbě - je členkou několika orchestrů, nejčastěji koncertuje se "svým" domovským Pražským filmovým orchestrem.

Proč mi projekt dává smysl?

“Věřím, že je důležité, aby ženské hlasy byly víc slyšet ve veřejném prostoru a že se v tom můžeme podporovat navzájem."
Lilia
“Tenhle projekt založený na podpůrném sdílení žen je feministický v tom nejlepším slova smyslu, protože zahrnuje ženy různorodých odvětví i sociálních zázemí. Jejich rozdílné příběhy však mají mnohé společné jmenovatele..."
Petra
veronika_hejnova
“Vím, že cesta za svými sny může být velmi dlouhá a klikatá. Díky tomuto projektu mohou ženy získat spoustu inspirace a odvahy jít za tím, čemu opravdu věří."
Veronika
"Není lehké vystoupit ze své komfortní zóny a nahlas promluvit o tématech, která jsou citlivá a do jisté míry tabu. Projekt Žena v zenu může hledajícím ukázat cestu a váhajícím se pomoci rozhodnout... Svět žen ve veřejném prostoru není jen růžový. Avšak vždy je světlo na konci tunelu. Pojďme se proto podpořit navzájem."
Michaela

Záznam webináře