Petra Schwarz Koutská

Petra vystudovala bezpečnostní studia a žurnalistiku, pracovala jako bezpečnostní analytička a momentálně působí jako komunikační manažerka ve veřejném sektoru. Projela světadíl v obytném voze, spolu s mužem a dvěma dcerami. Věnuje se publicistice.

ROZHOVOR S PETROU

Příběh Petry

Petra a Lili spolu projekt Žena v zenu vymyslely, když se bavily o tom, že by mělo být v českých zastupitelských orgánech víc žen a o tom, jaké fauly zažívají ženy ve veřejném prostoru obecně. Brzy se zrodil název a Petra začala zvát hostky z různých oborů na rozhovory. 

Petra ze své zkušenosti zmiňuje takové ty drobné fauly z pracovního života, které naštvou, když se opakují: zmiňování zjevu místo pracovní role, dotazy na děti a soukromí. Kterým by se teoreticky člověk mohl zasmát, ale podle Petry je důležité se hlavně ozvat a říct, že takto to v pořádku není. 

„Je fajn se ozývat, a to i ve chvílích, kdy nám to není milé, protože je to precedens a inspirace pro ostatní ženy,” podotýká Petra.

Když je člověk víc vidět a jde s kůží na trh s vlastní tvorbou, psaním, videy, životní změnou, tak jsou reakce vždy různorodé. Když se kritika zdá neopodstatněná, často jsou do ní zabaleny jiné prvotní pocity jako závist nebo nepřejícnost. A to je potřeba neřešit, to nepatří mezi konstruktivní kritiku. Tu většinou umějí dávat lidé, kterým na nás záleží, ne ti, kteří se jenom baví hodnocením životů ostatních.  

Co říká Petra o sobě a jaký má vzkaz?

Přehráním videa souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů YouTube.

Zjistit vícePovolit video

Rada od Petry

„Teoreticky tuším, jak by člověk měl postupovat a jak se chovat, ale k téhle vyrovnanosti a zenu zatím jen směřuji, vyřešeno to rozhodně nemám,” říká Petra, pro kterou je nejzásadnější měrnou hodnotou rodina a blízcí přátelé. 

Rozhovor s Petrou

Přehráním videa souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů YouTube.

Zjistit vícePovolit video