Simona Krainová

 Simona Krainová:
modelka, podnikatelka, matka, manželka

ROZHOVOR SE SIMONOU

Příběh Simony

O Simoně Krainové se toho v médiích napsalo už opravdu hodně. V hledáčku médií i fanoušků je přes třicet let. Říká, že si na pozornost zvykla, ale nezvykla si na zášť a na závist. „Sama jsem nastavená tak, že ostatním kariéru a úspěch přeju. Dřív jsem měla nutkání tu nepřejícnost vracet, bránit se urážkám.”

Postupem času se Simona s negací naučila pracovat a nepřenášet negativní energii na své blízké. S hejtry už se do diskuzí nezapojuje, používá blokace. Když se hejty dotknou její rodiny a především dětí, tak se brání. 

„Na jedné straně jsou sociální sítě velká výhoda – já za sebe díky Instagramu komunikuji sama, sama si určuji, jaké fotky jdou ven. Nevycházejí již ty drzé bulvární lži. Tudíž ta zloba spíš než od novinářů vychází z té komunity. Mám větší vládu než v době, kdy informace přinášel jen bulvár,” říká modelka.

Jaké to bylo, když Simona začínala a chodila na první castingy? „Když jsem byla mladá, tak jsem některé věci tak nebrala. Ale s odstupem času mi připadají castingy, kam jsme tahaly 20kilové knihy s fotkami, směšné. Na casting přišlo 300 holek, rychle si nás prohlédli, okomentovali nás jak zboží na trhu. Ahoj, ukaž se, otoč se. Naštěstí jsem moc neuměla francouzsky a brala jsem to jako hru. Dnes jako zralá žena si to neumím představit, “ směje se Simona.

„Pánští modelové dřív byli spíše taková naše stafáž, měly jsme třeba 5krát víc peněz za stejnou práci. Dnes už je to jiné, někdy ani nerozeznáte kluka od holky. Za práci jsme si museli dojet metrem, najít si k fotografovi cestu. Zároveň na všechno bylo víc času, byli jsme na ostrově u moře, kde jsme fotili pár fotek celé dopoledne. Dnes je to velice strohé, rychlé, je míň peněz. Chybí lehkost bytí a zábava kolem té práce.” 

Podle Simony už spoustu fotografů ani neumí fotit, hned vidí výsledek v počítači a neumí si ani postavit správně světlo. „Dřív to bylo řemeslo pro lidi, co to vystudovali a měli takzvané oko.”

Simona má celoživotní nutkání se motivovat, uspět, bavit sebe i okolí. „Vždy jsem byla trochu klaun, sama jsem si říkala o pozornost. Máma to správně vyhodnotila a poslala na casting,” vypráví. Důležité je sebevědomí a rodiče jej podle Simony nesmí utípnout.

A jak nakládá Simona s časem dnes? „Čas strašně rychle letí, pořád se snažíme něco řešit a přesvědčovat ostatní, jak jsme super. Ale měli bychom místo toho mít rádi sami sebe a dělat jen věci, co sami chceme, ne kvůli ostatním. Největší náš dar je zdraví, příroda kolem nás. Zásadní je východ slunce, radost, stromy. Není na co čekat a říkat si, tohle udělám někdy potom, až…Nikdy nevíme, jak dlouho tu budeme.”

Co říká Simona o sobě a jaký má vzkaz?

Přehráním videa souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů YouTube.

Zjistit vícePovolit video

Rada od Simony

 „Jsem požitkářka, cestovatelka, kavárenská povalečka a miluju život. Poslechněte si tenhle rozhovor, protože bude určitě stejně tak zábavný, jako jsem já,” říká modelka Simona Krainová.

Rozhovor se Simonou

Přehráním videa souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů YouTube.

Zjistit vícePovolit video