Ridina Ahmedová

 Ridina Ahmedová, hudebnice, zpěvačka, autorka podcastu Sádlo

ROZHOVOR S RIDINOU

Příběh Ridiny

Podcast Sádlo s podtitulem „jak se žije v těle, které neodpovídá společenskému ideálu” nemyslela jako provokaci, přesto vyvolal bouřlivé reakce. Podle Ridiny to byla taková hozená rukavice, která vzbuzuje hodně emocí, začalo se ozývat mnoho žen děkujících za to, že se o tomto problému hovoří. Zároveň přišla velká vlna kritiky na téma “glorifikujete obezitu”, aniž by to byla pravda a často aniž by kritici slyšeli ani jeden díl podcastu. 

 „Bez ohledu na tvar těla si každý zaslouží základní úctu - i tento nevinný claim vzbudil silné vášně,” říká. Ridina netušila, do jak velkého tématu se pustila. Překvapily ji jak pozitivní, tak negativní reakce. 

Diskuze na sítích nečte, jen u sebe na profilu. „Zjistila jsem, že ta nenávist není o mně. Má ji v sobě ten člověk, který napře energii, aby poslal ven hejt. S lidmi, co ubližují, soucítím a přeju jim to nejlepší, i když to dá práci a chce to mentální disciplínu,” vysvětluje Ridina Ahmedová.

„Hudba je tolerovaná, není konfrontační, i přesto existují sdílené představy o tom, jak má vypadat zpěvačka. Dočetla jsem se například „divná slonice, která vydává divné zvuky.” U hudby se ale cítím bezpečně, vím, že ji dělám dobře. Kdežto Sádlo je pro mě niterné, emoční a plné nejistoty, spojené s šikanou v dětství,” říká Ridina. 

Po rozhovoru v DVTV dostala i osobní nenávistné zprávy. Díky nim si ale začala utvářet své vlastní hranice a postupy, jak se chránit. Jediné místo, kde hejty maže, je její zeď, její profil. Na komentáře už nereaguje, často jí jen dokazují, že práci, kterou dělá, má smysl a je potřebná. Co se týče nenávisti vůči ženám nebo menšinám, je třeba se razantně vymezit. 

Její základní nastavení je to umělecké, proto hejty bolí. Ale s každým mozolem bolesti ubývá.

Od mizerných pocitů ji pomáhá péče o sebe - ať už blízkostí milovanému muži, který Ridinu bezvýhradně přijímá a přenáší na ni svůj klid, procházkou o samotě nebo spolu s terapeutkou, která s ní nachází nové náhledy. 

Své soukromí střeží a děti před pozorností chrání, což se zatím daří. 

Co říká Ridina o sobě a jaký má vzkaz?

Přehráním videa souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů YouTube.

Zjistit vícePovolit video

Rada od Ridiny

 Umělkyně a autorka podcastu Sádlo Ridina Ahmedová se necítí jako někdo, kdo by chtěl vůči ostatním “pravdařit”. Ženám nicméně vzkazuje, ať zkouší jít za svou pravdou, i když je to mimo jejich bezpečnou zónu. Ridina toto cítí jako svůj smysl, jelikož díky naplnění ví, že je na správné cestě. 

Rozhovor s Ridinou

Přehráním videa souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů YouTube.

Zjistit vícePovolit video