Kristýna Třešňáková

Kristýna Třešňáková, influencerka

ROZHOVOR S KRISTÝNOU

Příběh Kristýny

Na sítích už je Týna devět let. Podle ní se za tu dobu změnily hodně, hlavně co se týče intenzity a v jejím případě také množství pozornosti. Podle svých slov byla vždycky introvertkou a natáčet se začala sama doma v pokojíčku. Inspirovala se tehdy před devíti lety u zahraničních youtuberů a youtuberek. Začínala na blogu a pak se přesunula na Youtube. 

Ze začátku měla pár sledujících a hejty neznala. Dnes ji sleduje 432 tisíc lidí a už moc dobře ví, co znamená online hejt. „Čím jsem byla známější, tím víc přicházelo hejtů a umělých skandálů. Na psychiku to sice bylo náročné, ale je to součást mojí práce.

Stále však převažují pozitiva a ta velká většina lidí, kteří mě podporují,” říká Týnuš. Kometáře si sice pořád všechny čte, ale už jí zvednou tep jen málokdy. „Je nutné si nebrat komentáře osobně –⁠ většinou je píší nespokojení lidé. Musíte se zaměřit na pozitivno. Pomáhá mi taky digitální detox, hlavně příroda a rodina, kterou mám v Liberci, kde je větší klid a míň davů,” říká. 

Kromě módy a kosmetiky řeší Kristýna veřejně i vztahy a své životní zkušenosti. Otevřeně hovořila i o svém zranění, kdy se popálila na mnoha procentech těla. Ještě když byla v nemocnici, ozývali se jí lidé, kteří prošli podobným traumatem. „Řekla jsem si, že sdílením své léčby můžu pomoci ostatním. Navíc jsem v nemocnici měla spoustu času na přemýšlení,” vypráví.

Body positivity je podle Týnuš přínosný trend. Lidé už se nestydí za to, že mají odlišnosti nebo nejsou perfektní. „Lidi občas neuznávají influencerství jako práci, která má svá úskalí. Nechápou, že je to regulérní živobytí,” popisuje. Taková obyčejná fotka někdy podle Kristýny znamená spoustu práce, třeba i schvalování partnerskou společností.

Co by ale Týna dělala bez sítí, které nedávno byly v části svět úplně vypnuté? „Už jsem o tom přemýšlela, mám Youtube a Instagram, které jsou alespoň od jiných společností, ale asi bych se nějakou jinou cestou vrhla do podnikání v oblasti módy a lifestylu,” říká.

„Instagram je hodně interaktivní a okamžitý. Na Youtube jsou videa pracnější, je tam méně interakce a více kreativity. Taky jsem nedávno začala působit na TikToku, který začal být populární. Tam je mladší věková kategorie a je to tam drsnější, rozhodně víc hejtu.”

A co pro Kristýnu Třešňákovou znamená tolik skloňovaná autenticita? „Líbí se mi, že filtry už jsou víc mimo kurz a je to bez nich i zábavnější. Když mě někdo pochválí, není to kvůli filtru, ale protože mi to opravdu sluší. Snažím se v rámci autenticity víc mluvit i o svých pocitech, když mi nění úplně dobře. Nelakuju svůj život na dokonalost,” říká Týnuš.

Co by poradila začínajícím influencerkám? „Člověk se nesmí provnávat, což je težké, ale musíte se mít rády takové, jaké jste. Na sítích je vidět, že krása znamená i jizvy a strie. Na to je třeba si vždycky vzpomenout,” připomíná Kristýna.

Co říká Kristýna o sobě a jaký má vzkaz?

Přehráním videa souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů YouTube.

Zjistit vícePovolit video

Rada od Kristýny

„Máme tendenci se zaměřovat na negativní zprávy. To není dobře. Sociální sítě jsou na psychiku náročné, mně pomáhají určitě procházky v přírodě nebo bytí s rodinou,” vzkazuje influencerka Kristýna Třešňáková."

Rozhovor s Kristýnou

Přehráním videa souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů YouTube.

Zjistit vícePovolit video