Kristýna Leichtová

Kristýna Leichtová je známá česká herečka, vystudovala pražskou konzervatoř a debutovala ve dvaadvaceti letech ve filmu Účastníci zájezdu, většina diváků ji zná z komediálního seriálu Comeback. Měla angažmá v divadle Divadle Komedie, Stavovské divadlo, Divadlo Na zábradlí. Hostuje v ostravské Areně. 

ROZHOVOR S KRISTÝNOU

Příběh Kritýny

Kristýna je vtipná a pohotová, což uplatňuje bohatě i při své profesi. Momentálně je však více než herečkou maminkou dvou malých holčiček. Na sociálních sítích otevřeně sdílí klady i zápory mateřství. 

Někdy s sebou ale popularita nese mnohá úskalí. “Vím, že bych za popularitu měla být vděčná, ale nečekala jsem, co to všechno obnáší. Občas se lidi chovají, jako bychom spolu snad usínali,” směje se Kristýna.

Jako herečka debutovala ve filmu Účastníci zájezdu, kde kromě jiného odhalila hrudník, což se s ní táhne dodnes. “Doteď to mám každé léto na talíři,” říká Kristýna. “Ale bylo mi dvacet dva a postavu jsem měla v pohodě, takže komentáře byly vseměs pochvalné. Tím, jak se to téma opakuje, už mě to ale dost nebaví,” hodnotí Kristýna. Vadilo jí hlavně, že to pak léta zastiňovalo její herecké výkony.

Největší smršť ve veřejném prostoru zažila během svého účinkování ve StarDance. “I když tanec miluju, tak nemám moc ráda pravidla a škatulky, což ve StarDance prostě je. Snesla se na mě vlna dost brutální kritiky, že jsem nemehlo, tlustá a vypadám nasraně.” 

“Mediální prostor byl nesmlouvavý, sestříhali moje výstupy tak, že jsem pak skoro sama uvěřila, že to tak je. Tenkrát jsem četla i anonymní komentáře jsem četla a snášela je hodně špatně,” vzpomíná.

Do teď- po čtyřech letech - toto období negace Kristýna zpracovává. Jak ale říká, “tančím dál”. Zároveň tvrdí, že takové zážitky člověka zocelí, s delším odstupem přinášejí nadhled a odstup.

Kristýna ale nedávno zažila ještě jednu vlnu kritiky. Ta se jí ale nijak osobně nedotkla, protože na tomto poli si je, jak říká, dost jistá. Jednalo se o její domácí porod, z něhož publikovala fotografii.”Vzpomínám si na titulku Blesku Další matka bez mozku, tomu se ráda zasměju se,” vrací se Kristýna k domácímu porodu, který sdílela s veřejností skrze “poporodní” fotografii. Žena se podle Kristýny musí při porodu hlavně cítit bezpečně, což v některých případech české porodnictví dosud neumožňuje.

Na Kristýnině srovnání vlastní reakce na kritiku ohledně Stardance a ohledně porodu je vidět, že když si žena niterně si za svými volbami stojí, kritika se jí nedotýká. 

Zároveň zmiňuje pár kamarádu z dospívání, kteří jí vždy nastaví zrcadlo a i ji podrží, když jde do tuhého.

Angažmá ve Stardance způsobilo, že se na hlavu Kristýny sesula dost nesmlouvavá vlna kritiky. Četla si komentáře o tom, jak je nepříjemná, nešikovná a tlustá.

“Bylo to težké, doteď to zpracovávám,” vzpomíná. Negativní reakce na Kristýnin domácí porod se jí naopak nedotkly vůbec, protože touto volbou si byla naprosto jistá a neměnila by nic.

Co říká Kristýna o sobě a jaký má vzkaz?

Přehráním videa souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů YouTube.

Zjistit vícePovolit video

Rada od Kristýny

Podle Kristýny nemají lidé čas na to nějak dlouhodobě řešit, co se napíše nebo řekne o druhých, ostatně “nic není staršího než včerejší noviny”.

Zároveň radí ženám být hrdé na svou ženskost a věřit si v tom, co dělají. 

Rozhovor s Kristýnou

Přehráním videa souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů YouTube.

Zjistit vícePovolit video