Eva Decastelo

Eva Decastelo, modelka, herečka, moderátorka

ROZHOVOR S EVOU

Příběh Evy

Jak se jí už roky žije před kamerou a v hledáčku (často bulvárních) médií? „Můj základní kámen v komunikaci s kritiky a hejtery je humor a empatie. Zkoušela jsem vždycky vtipy, pak jsem zkoušela reagovat na názor nějak se obhájit, touha ukázat, že jsem hodná holka, která je fajn ve mně stále přetrvává,” říká Eva Decastelo.

„Manžel, který je vystudovaný psycholog, mi říká, ať si negativní komentáře a hejty nepouštím k tělu. ‚Já, děti i přátelé přece víme, jaká jsi, ty už nemusíš nikomu nic dokazovat‘, připomíná mi.” 

Do bulvárního světa se dostala při moderování reality show Big Brother v roce 2005. Jako holka z Litoměřic, která od 13 let stále chodila na herecké i modelingové castingy, měla  velkou touhu se prosadit a být vidět. 

V Divadle Na Zábradlí jednou objevila inzerát, kde hledali tmavší malou absolventku herecké školy pro roli seňority do hry Nahniličko, kde účinkovala Eva Holubová, Ivana Chýlková.

Eva na casting šla i bez herecké školy a vyhrála jej. Od té doby z divadelních prken v podstatě neslezla.

„Jakmile jsem byla víc vidět, začala jsem bohužel také číst diskuze, kde psali, že jsem hloupá, hnusná, příšerná, neschopná. Četla jsem to víc a víc, protože jsem hledala něco pozitivního. Nenašla jsem nic. Tiskový mluvčí mi pak zakázal dál číst a ukázal mi článek o koťátkách z množírny. V diskuzi pod článkem byl stejný hejt jako u mě. Z toho mi vyplynulo, že dštění síry se mě vlastně přímo netýká,” vypráví Eva.

Eva i sobě ví, že není přirozená všestranná herečka. Důležité podle ní je tu sebereflexi pěstovat a vědět, za co se pochválit i kde jsou rezervy. „Afektované krávy mi vždycky půjdou,” směje se.

Co Evu dokáže ranit, jsou jako u ostatních žen poznámky na moje mateřství a děti. Jsou pro mě nejdůležitější a nedotknutelné. Nejvíc se bojí, až jednou budou konfrontovány s fotografiemi, které nafotila kdysi v USA.

Poronografické fotky se jí dodnes vrací jako boomerang.  „Jak si ji mohl někdo vzít?”  „Jak vůbec může hrát v divadle?” Stále se najdou lidi, kteří kostlivce ze skříně nečekaně vytáhnou.

„Kdyby mi tehdy někdo vysvětlil, jak se to může dotknout mých dětí, asi bych to znovu neudělala,” rekapituluje Eva. 

Dodnes se ale u krásných a úspěšných žen řeší nepatřičnosti. Když je žena úspěšná, polemiky o tom, s kým se vyspala, aby byla, kde je, jsou hodně frekventované.

Evě mozek i pusa jedou nonstop, pomáhá jí ale ledová voda. V té cítí absolutní klid a štěstí.  Ostatním ženám čelícím hejtům a stereotypům vzkazuje: „Není to váš problém, ten problém je jejich!”

Co říká Eva o sobě a jaký má vzkaz?

Přehráním videa souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů YouTube.

Zjistit vícePovolit video

Rada od Evy

 „Bojovat s hejty se nedá, jediné, co musíte, je být samy se sebou spokojené. Když si vyslechnete pomluvy, pusťte je z hlavy. Lidé kolem vás, kteří vás dobře znají a mají opravdu rádi, vědí, co je důležité a kde je pravda, ti ostatní vás zajímat nemusejí. Mějte se rády,” vzkazuje ženám herečka a moderátorka Eva Decastelo. 

Rozhovor s Evou

Přehráním videa souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů YouTube.

Zjistit vícePovolit video