Bára Basiková

Bára Basiková, zpěvačka

ROZHOVOR S BÁROU

Příběh Báry

První Bářiny úspěchy přišly v 19 letech, kdy začala vystupovat v televizi. Měla tehdy ještě velkou trému. Obrovskou změnu rozhodně přinesl nástup bulváru po revoluci, kdy se najedou populární lidé museli se slávou vyrovnat.

„Do té doby byl klid a jen se tak šeptalo v kuloárech, ale vlastně velice mírumilovně – veřejnost rozhodně nevěděla, kdo je s kým partner, kde žije a kolik má dětí. Dnes se až příliš prolíná soukromí a pracovní život. Fenomén mediálního obrazu ovlivňuje pracovní dráhu a naopak.” 

„Často se mi stává, že lidé říkají, jéé vy jste taková sympatická, to jsem netušil, čímž mi vlastně říkají: já jsem si myslel, že jste pěkná kráva. Ale dnes si naštěstí bulvár kupují už spíše starší lidé a ti mladší jsou už jinde.”

Diskuze na internetu jsou pro Báru stále šokující. „Jak jsou lidé zlí, negativní a nepřející! Vždy si říkám: kdo z vás co dokázal, že jste takoví?” diví se Bára nenávisti v online světě.

Má za sebou tři manželství a tři rozvody. Nejmladšího syna porodila v 46 letech. Po narození prvních dvou dcer se zase vrátila brzy do práce a manžel zůstal na mateřské. Okolí si samozřejmě hodnocení mateřství neodpustilo.

„Možná kdybych byla muž, přistupovalo by se k mému soukromí jinak. Za to, že jsem žena jsem ale ráda, i když jsem byla v životě vícekrát na dně. Na ženy se nahlíží jako na naivní hloupé husičky, nebo pak jako na staré dámy, které stárnout neumějí, nebo stárnou příliš. Každá žena, která má dostatek sebevědomí, se musí naučit tohle neřešit.”

A co radí Bára ženám, které se do prostoru teprve vydávají? „Myslím si dnes, že je třeba si držet nové lidi více od těla, ne se každému hned svěřovat. Blízcí jsou blízcí – ty znáte dlouho, můžete se na ně spolehnout. Já sem dělala chybu svou přílišnou otevřeností, spontaneitou, unáhleností. Někdy méně je více.”

Podle Báry je také nutné umět uznat chybu a poučit se z ní. „Generace mých rodičů se tvářili, že jsou neomylní, pro dítě je ale velice přínosné, když ukážete, že umíte chybovat.” 

„Když se děje nějaký průšvih, volám svým nejbližším. Vždycky jsem ale vzteklá a dotkne se mě to. Nejvíc mě mrzí, když se tím ubližuje dětem. Ta nespravedlnost, že má kdokoli možnost mě hanit a já se nemůžu nijak bránit…,” říká Bára.

Co říká Bára o sobě a jaký má vzkaz?

Přehráním videa souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů YouTube.

Zjistit vícePovolit video

Rada od Báry

„Ne vždy jsem byla šťastná a na vrcholu. Když vás tohle někdy potká, nevzdávejte to. Vždycky v sobě objevíte znovu sílu. Zavolejte svojí nejlepší kamarádce a určitě to zvládnete!” radí známá zpěvačka Bára Basiková. 

Rozhovor s Bárou

Přehráním videa souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů YouTube.

Zjistit vícePovolit video