Aneta Krejčíková

Aneta Krejčíková je herečka známá např ze seriálů Ulice nebo filmu Poupata, je matkou dvou dětí.

ROZHOVOR S ANETOU

Příběh Anety

Aneta si myslí, že neustálé posuzování a odsuzování je součástí naší společnosti, včetně herecké profese. Odsuzování ostatních je podle ní krátkozraké a sama se s tím snaží u sebe pracovat. „Jsem hodně citlivá, od malička. Máma se mnou už jako s dítětem řešila názory okolí, které mě nenechávaly klidnou. Od mala mě učila, že se nemusím všem zavděčit. Pořád je to pro mě téma,” vzpomíná. 

„Jsem hodně kamarádská a otevřená a někdy asi můžu působit jako velká voda. Poprvé jsme si to jako mladá holka uvědomila v divadle - tehdy jsem zjistila, že mě pomlouvají a odsuzují kolegyně,”  vzpomíná na své začátky v divadle Na Fidlovačce.

Soutěž Tvoje tvář má známý hlas ji naučila, co to je nechtěná mediální pozornost. Účast pro ni byla psychicky i fyzicky náročná, s partnerem prožívala krizi, což vyvrcholilo skandálem v médiích. „Zavolali mi to půl hodiny před finálovým večerem,” vzpomíná na těžké životní období.

Naučit se nepouštět si k tělu kritiku je podle Anety postupný a nekončící proces. Hodně jí v tom pomáhá přenastavení priorit díky dětem. „S dětma byl největší zlom, od té doby se tolik neřeším.”

„Párkrát jsem se někde ve filmu nebo seriálu obnažila. To s sebou neslo určité nálepky - najendou se mi ozývali s epizodními svlékacími rolemi, které jsem už musela odmítat.”

Aneta má malou dceru Toničku a staršího syna Bena. Mladší dceru rodila v covidové době doma. „Po prvním porodu jsem měla oboustranný zánět a nebyla jsem tudíž nejlepší adept na domácí porod. Hrozilo mi riziko dalšího zánětu, tak se vydali do porodnice, což jsem šíleně obrečela. Naštěstí mě z porodnice poslali domů, z čehož jsem měla radost, a záhy jsem začala rodit doma. O domácích porodech chci určitě mluvit nahlas.

Kritika ze strany veřejnosti, ale i od těch nejbližších, byla intenzivní. Myslím, že je nutné se navzájem respektovat a hledat v tom balanc,” reflektuje třaskavé téma Aneta.

Podle ní ještě není česká společnost úplně smířená s touto volbou. Nesnášenlivost vůči této cestě je extrémní.

S vyhroceností na sítích se Aneta učí pracovat. Vadí jí chyby, kterých se sama dopustí, i pokud jde o ty pravopisné, protože si uvědomuje, že ji sleduje tisíce lidí a měla by jít příkladem. Na čtení komentářů ale nemá čas. Sítě používá i k přivýdělku a zároveň ji zprostředkují nutný sociální kontakt.

„Taky mám občas tendence hodnotit ostatní mámy, snažím se to odnaučit. kritiku kojení na veřejnosti jsem paradoxně schytala právě od žen,” směje se Aneta. „Jednou se mi stalo, že mě dokonce některá zkritizovala za kojení na veřejnosti, protože by to prý mohlo ublížit jiným matkám, které kojit nemůžou.” vypráví. 

Na lidech Aneta cení upřímnost, i když někdy bolí. 

Co říká Aneta o sobě a jaký má vzkaz?

Přehráním videa souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů YouTube.

Zjistit vícePovolit video

Rada od Anety

„Hodnocení ostatních je pro mě velké téma. Každý by měl začít u sebe. Denně si uvědomuji, že ostatní hodnotím, aniž bych je vůbec znala. Společnost je tím prohnilá, začněte u sebe,” apeluje Aneta.

Rozhovor s Anetou

Přehráním videa souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů YouTube.

Zjistit vícePovolit video